1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, poli­tyczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

2. Dzisiaj przed kościołami przeprowadzona jest zbiórka do puszek „Ad gentes”, na rzecz polskich misjonarzy.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

w I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

w I piątek miesiąca, 2 marca nasze modlitwy kierujemy do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 17.00 - Msza św. z wystawieniem i litanią (okazja do spowiedzi świętej, od godz. 16.30.)

Chorych i starszych wiekiem odwiedzę w I piątek w godzinach od 10 do 14.

W I sobotę miesiąca modlić się będziemy w intencji rodzin oraz rozpoczniemy nowennę przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości  (tak będzie przez dziewięć miesięcy , aż do 11 listopada 2018 r.). Natomiast o godz. 15.00 zapraszam w ramach akcji „Promienie Miłosierdzia” na plac przed kościołem Św. Jakuba Ap., gdzie modlić się będziemy o nasze nawrócenie i pokutę.

5. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Skarbonka Caritas będą w tym roku dostarczone do rodzin przez dzieci szkolne na religii w szkole, jako dar skarbonki rodzinnej dla rodzin potrzebujących naszego wsparcia materialnego. Dar skarbonek przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę  ( w czasie święcenia pokarmów).

6. Zapraszam na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w piątek, 16 marca 2018 r. Mszą św. o godz. 20.00, w Dziemianach. Ruszamy na trasę 28 km. Zapisy w po każdej Mszy św. w biurze parafialnym. Spotkaniu organizacyjnym odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 19.15 w parafii Bożego Ciała.  Więcej informacji na plakacie oraz stronie internetowej EDK.

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do uczestnictwa w Misterium Męki Pańskiej, które będzie celebrowane w najstarszym w Polsce Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Wyjazd w sobotę, przed Niedzielą Palmową, 24 marca. Chętni mogą zapisywać się  w biurze Radia Maryja, w każda sobotę od godz. 9.00 - 12.00, a w pozostałe dni tygodnia codziennie, po Koronce do Miłosierdzia Bożego, przy kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.25, bądź telefonicznie (nr tel. 510-662-580). Wyjazd z Tucholi, o godz. 11.30, powrót ok. godz. 19.00. Koszt autokaru 20 zł. W sanktuarium istnieje możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej.

8. W  piątek o godz. 17.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, która jak co roku, będzie wspólna dla wszystkich w naszym kościele  (rozważania poprowadzą wszystkie grupy stanowe oraz poszczególne grupy parafialnych).

9. W niedziele zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 16.00 z rozważaniem kazań pasyjnych. Bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św. recytowana.
Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

10. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy w Drodze Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00.

11. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Skarbonka Caritas będą w tym roku dostarczone do rodzin przez dzieci szkolne na religii w szkole, jako dar skarbonki rodzinnej dla rodzin potrzebujących naszego wsparcia materialnego. Dar skarbonek przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę  ( w czasie święcenia pokarmów).

12. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)