1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, poli­tyczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

2. Dzisiaj, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w Kościele powszechnym już po raz 26. obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty Franciszek w ogłoszonym z tej okazji orędziu zwraca uwagę na Maryję, która jest symbolem pełnej czułości i wytrwałości opieki nad cierpiącymi. W nabożeństwie po mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy o uproszenie łaski zdrowia przez udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a chętnym udzielony zostanie Sakrament Namaszczenia Chorych.

3. Dzisiaj też rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

4. Dziękuję dzisiaj wszystkim za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Składam też serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła na miarę naszych  możliwości.

5. Przed nami czas Wielkiego Postu, który rozpoczyniemy Środą Popielcową. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14. roku życia) i post ścisły (między 18. a 60. rokiem życia), czyli ograniczenie liczby posiłków do syta do jednego w ciągu dnia. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem  głów w naszym kościele o godz. 16.00 i 17.00.

6. Dzisiaj, jutro i pojutrze adoracja Najświętszego Sakramentu - dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo. Dzisiaj adoracja po Mszy św. od godz. 12.30 do 15. 00 (godziny Miłosierdzia) oraz w następne dni od godz. 15.00 (godziny Miłosierdzia) do Mszy św. o godz. 17.00.

7. W piątek zapraszam wszystkich na Drogę Krzyżową, która jak co roku, będzie wspólna dla wszystkich w naszym kościele  o godz. 17.00 (rozważania będą prowadzić dzieci, młodzież i dorośli z poszczególnych grup parafialnych). Szczególne zaproszenie kieruję do dzieci I Komunijnych i ich rodziców oraz młodzieży do Bierzmowania.

8. W sobotę (17 lutego) przypada Dzień skupienia kapłanów. O godz. 11.00 w Bazylice katedralnej Nabożeństwo pokutne dla kapłanów diecezji pelplińskiej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

9. W najbliższą  niedzielę rozpoczniemy również Gorzkie Żale o godz. 16.00 z rozważaniem kazań pasyjnych. Bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św. recytowana. (Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny).

10. W przyszłą niedzielę, I niedzielę Wielkiego Postu, rozpocznie się Kurs przedmałżeński dla dekanatu tucholskiego w parafii św. Jakuba w Tucholi po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy nie ukończyli kursu przedmałżeńskiego, a planują  zawarcie sakramentu małżeństwa w tym roku.

11. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku https://www.mojpit.pl/_caritas-pelplin

12. U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)