1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, poli­tyczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

2. Walka ze złem, a może nawet uleganie złu to domena współczesnego człowieka. Może wydawać się dziwne to, że spotkanie Jezusa z człowiekiem opętanym przez ducha nieczystego miało miejsce w synagodze – w domu modlitwy i rozważania słowa Bożego. Ale przecież i w takich miejscach, we wspólnotach religijnych, nie brakuje ludzi o podzielonym sercu, zniewolonych grzechem.
Skłonność do ulegania złu, kompromis ze Złym i opętanie grzechem nie są domeną niewierzących i niepraktykujących. Także ci, którzy uczęszczają do współczesnych synagog muszą mieć się na baczności. Również w Kościele można iść na układy ze złem i w imię bardzo szlachetnych racji palić Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek.
Jezus nie dyskutuje z szatanem. Nie idzie na kompromis, co z pewnością ułatwiłoby Mu życie. Przyszedł na ziemię, aby przywrócić Boży porządek w świecie. Przynosi człowiekowi słowa, które Ojciec włożył Mu w usta. Jest prorokiem bezkompromisowym. I taka też jest Jego misja: zwalczać zło, zwyciężać wszelkie zniewolenia, jakim poddał się człowiek.

3. Zakończył się czas kolędowania. Serdecznie dziękuję za przyjęcie nas w swoich domach oraz za złożone ofiary, które w tym roku (jak już zapowiadałem) zostaną przeznaczone w całości na prace budowlane, tj. nakładanie gładzi na wszystkie ściany, sklepienie i filary oraz ich malowanie.

4. Od wtorku 30 stycznia br. Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00.

W poniedziałek, 29 stycznia z okazji 98 rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy w kościele Św. Bartłomieja Ap., o godz. 8.45 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Miasta, na którą zapraszam.

5. W piątek, 2 lutego,  obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji zapraszam wszystkich ze świecami na Mszę św. o godz. 17,oo, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze świecami komunijnymi do poświęcenia.

6. Tego dnia przypada Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 w Pelplinie, w katedrze, której będzie przewodniczył  Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna będzie odnowienie ślubów osób konsekrowanych, żyjących w Kościele według Rad Ewangelicznych: sióstr zakonnych, zakonników oraz członków instytutów świeckich, którzy przybędą na spotkanie do Bazyliki katedralnej.

7. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym  na godz. 17.00, a przede Mszą do comiesięcznej spowiedzi świętej.

8. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła udzielone będzie  błogosławieństwo błażejowe.

9. W sobotę o godz. 15.00 w ramach „Promieni Miłosierdzia” zapraszam do modlitwy przy krzyżu przed kościołem Bożego Ciała, gdzie prosić będziemy o nasze bezgraniczne zaufanie do Jezusa i Jego Najświętszej Matki.

10. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.
  • pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w wynagrodzeniu za grzechy nasze i całego świata  (spowiedź święta od godz. 16,30). Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 10  do 14.
  • · pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin.

11. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 2 - 4 marca 2018 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.

12. U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)