1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

2. W dzisiejszą niedzielę, 14 stycznia,  zapraszam wszystkich na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Katolickiego Nauczycielskiego Chóru  „Imo Pectore” zaraz po Mszy św. o godz. 11.30,  tj. ok. 12.15.

3. Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się o właściwą postawę dla Kościoła i sprawujących władzę oraz o rozwiązanie trudnych problemów w duchu Ewangelii.

4. Od 18 do 25 stycznie będzie trwał Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)

5. W dzisiejszą 2 niedzielę miesiąca dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę do Bożego miłosierdzia za przyczyną św. Faustyny w intencji budowy kościoła  oraz wszystkich  ofiarodawców oraz darczyńców naszej świątyni. Dziękuję też za kolektę dzisiejszą na budowę kościoła na miarę możliwości każdej rodziny.

6. Pragnę też podziękować za serdeczne przyjęcie na kolędzie oraz wszelkie ofiary składane na budowę podczas kolędy, jak również i te,  które są przelewane na konto parafialne.

7. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą z racji kolędy, odprawimy o godz. 16,oo. W sobotę natomiast Msza św. wigilijna z niedzieli jest o godz. 17.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 9. 00.

8. W przyszłym tygodniu kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

9. Biuletyn naszej parafii z bieżącymi ogłoszeniami i wiadomościami wyłożony jest na półce przy makiecie parafii. W gazetce również zamieszczony został plan kolęd.

10. W czasie trwania kolęd Biuro Parafialne czynne jest tylko po Mszy św. w dni powszednie.

11. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.

13. Plan kolęd został wywieszony na tablicy ogłoszeń na zewnątrz i w kościele  oraz na stronie internetowej parafii.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii


Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)