1. Dzisiaj przeżywamy  I dzień Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny. Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o do małego kościoła. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas następnej Mszy św. w ciągu dnia.

2. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w sobotę 26 grudnia, przypada  święto św. Szczepana  - pierwszego męczennika. W koś­ciołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby szkolnictwa katolickiego. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składamy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersyte­tu Lubelskiego. Msze św. zostaną odprawione tak, jak w niedzielę; o godz. 8,00;  10,00  oraz 11,30 (spotkanie dzieci przy żłóbku w małym kościele).

3. We środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.

4. W czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

5. W niedzielę, 31 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

6. W tym tygodniu – w niedzielę – zakończymy rok kalendarzowy 2017, w którym przeżywaliśmy wielkie wydarzenia w kościele. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia w duchu św. Alberta Chmielowskiego,  a nade wszystko 100. rocznicę Objawień Fatimskich i 300. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

7. Na nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne na zakończenie starego roku 2017 zapraszam o godz. 16.00 do małego kościoła, w którym  dziękować będziemy Opatrzności za odebrane łaski,  a zarazem przepraszać za nasze słabości i prosić Bożą Opatrzność o opiekę  na nowy nadchodzący rok 2018. Uczynimy to wszystko również za wstawiennictwem św. Rity,  której relikwie mamy w naszej parafii.

8. Od świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą ponownie o godz. 17,oo.

9. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy po Nowym Roku we wtorek -  2 stycznia 2018 r.

10. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

11. Wszystkim parafianom i gościom, którzy przybyli do naszej świątyni w pragnę złożyć z głębi serca płynące życzenia:

Życzę Wszystkim zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe
życzenia spełniają się w każdym momencie.

Dużo radości w dniach Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018.

ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Tucholi

Boże Narodzenie 2017