1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., a więc klasy III , II  i  I  praz młodzież do Bierzmowania zapraszam – na miarę możliwości każdego dnia. Jak każdego roku dzieci zapraszam z lampionami.

2. W nocy z 11 na 12 sierpnia niektóre parafie zostały poszkodowanych przez burze i nawałnice. Straty są bardzo duże. W naszej diecezji na prośbę ks. Biskupa powstał     projekt solidarnej pomocy pod hasłem „Parafia parafii”. W dzisiejszą niedzielę nasza parafia włącza się w tę pomoc przekazując dzisiejsza kolektę,  jako pomoc dla parafii Wielki Mędromierz. W imieniu ks. proboszcza z Mędromierza składam serdeczne Bóg zapłać.

3.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.

4. Liturgia słowa Bożego wprowadza nas w czas czuwania adwentowego. Bezcenny dar czasu, to dar darmo dany – łaska. Ona jednak – jak każda inna – domaga się naszego wysiłku współpracy; by czas adwentu ani czas naszego życia nie „przeciekał nam przez palce”. Byśmy podejmowali trud, aby dzień po dniu wypełniać szukaniem Bożej, a nie swojej chwały.

Dziś rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Oczekujemy nie tylko na liturgiczne obchody tego, co już się dokonało w Betlejem; ale też i na to, co niezawodnie przyniesie przyszłość: dzień paruzji. Będzie to radosny koniec czasu i powrót Króla do swoich poddanych. Powrót, który dokona się w pełni splendoru, co wyznajemy w liturgii, mówiąc: „oczekujemy Twego przyjścia w chwale”. Prorok Izajasz przypomina Imiona Boga: nasz Odkupiciel, Ojciec, Twórca. Odsłania obraz Boga, który w swoim miłosierdziu, mimo naszej niewierności, pozostaje wierny zawartemu z nami Przymierzu. Jego darem jest przyjście Jezusa Chrystusa – i to pierwsze, i to, którego jeszcze oczekujemy. Pan Jezus wzywa nas do czujności serca – do odpowiedzi miłością na Miłość. Znakiem naszej miłości jest staranność w wypełnianiu powierzonych zadań, które sprowadzają się do jednego: miłować Boga i bliźniego, i siebie samego. Miłować i służyć roztropnie. „Pod koniec życia będziemy sądzeni z miłości” – uczył św. Jan od Krzyża – adwentowy święty.

5. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym zapraszam do wspólnej modlitwy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.

7. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa i medaliki dzieci pierwszokomunijnych.

8. W sobotę (9 grudnia) na Mszy św. o godz. 11.00 w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego dziękować będziemy za posługę Księdza Biskupa Wiesława Śmigla na rzecz diecezji Pelplińskiej. Uroczysty Ingres do Bazyliki Toruńskiej odbędzie się w niedzielę 10 grudnia o godz. 12.00. Księdza Biskupa ogarniamy serdeczną modlitwą w Jego posłudze dla dobra Chrystusowego Kościoła.

9. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

10. Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

11. Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta związana jest z rozprowadzaniem świec, na których umieszczono symbol Caritas. Świece te można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym w cenie 8 zł. za sztukę.

12. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii