1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: by chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

2. Serdecznie zapraszam na ostatnie nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odbywają się w od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Na wspólny Różaniec zapraszam cale rodziny. Po Różańcu Msza św. recytowana.

3. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy piątek miesiąca– modlić się będziemy modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o przebłaganie za grzechy nasze i całego świata oraz odmówimy akt zawierzenie Sercu Pana Jezusa naszych rodzin i nas samych. Od 16,30  spowiedź święta z racji pierwszego piątku miesiąca.
– pierwsza sobota miesiąca (7 października) - modlić się będziemy w intencji rodzin za przyczyną Serca Niepokalanej.

4. Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzę również w pierwszy piątek miesiąca.

5. Również w piątek, 3  listopada  z racji święta  św.  Huberta, zostanie odprawiona Msza św. Hubertowska o godz.  17,oo w intencji  leśników  i  ich rodzin   oraz  za dusze  zmarłych z rodzin leśników.

6. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca zapraszam również na „Promienie Miłosierdzia” na godz. 15.00 na cmentarz parafialny w centrum Tucholi (modlić się będziemy w intencji zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach, w mogiłach zbiorowych i pojedynczych rozsianych po naszej ziemi tucholskiej,  a także bliskich naszemu sercu zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, sąsiadów i znajomych).

7. W związku z przejściem na czas zimowy i Msze św. będą o godz. 17,oo. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od wtorku do soboty zawsze po Mszy św.

8. W środę, 1 listopada,  przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym, tj o godz. 8.00,   10.00  i  11.30.  Procesja na cmentarz w Rudzkim Moście wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30, gdzie odbędzie się nabożeństwo za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Na cmentarzu parafialnym przy ul Świeckiej o godz. 14.00  - rozpoczęcie procesji przy pomniku pomordowanych, na skrzyżowaniu ulic Świeckiej i Chopina.

9. W czwartek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. wspólna za duszę naszych bliskich zmarłych o godz. 17.00, których imiona wraz z ofiarą można składać w skrzynce przy chrzcielnicy. W tym dniu zapraszam również na godz. 16.00 na Mszę św. za kapłanów,  którzy pomagali tworzyć naszą parafię,  tj. w intencji śp. ks. kanonika Kazimierza Janiszewskiego i śp. ks. prałata Jana Lichosyta.

10. Na półce przy chrzcielnicy są wyłożone kartki na „wypominki” jednorazowe i na Mszę zbiorową za zmarłych. Czytelnie wypisane kartki proszę wrzucać wraz z ofiarą do skrzyneczki obok. Wypominki Roczne można odnawiać i zamawiać tylko w Biurze Parafialnym.

11. Do 8 listopada (przez oktawę Dnia Zadusznego) można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

12. W dzisiejszą niedzielę Burmistrz Tucholi i parafie tucholskie zapraszają do Sali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „Rodzinny bal wszystkich świętych z Arką Noego” o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi.

13. W dniach 3 (piątek) i 4 listopada (sobota) odbywać się będą rekolekcje dla młodzieży rozpoczynającej przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania (klasy VII i II Gimnazjum). Zajęcia odbywać się będą w Sali multimedialnej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej przy ul. Świeckiej. Początek rekolekcji w piątek o godz. 17.00. Zakończenie dnia o godz. 20.10. W sobotę zajęcia potrwają od godz. 9.00 i zakończą się Mszą św. w kościele św. Bartłomieja o godz. 17.00. Prosimy młodzież o odbiór zgody na udział i wypełnionej dostarczenie na rozpoczęcie rekolekcji.

14. Organizujemy wyjazd na 40-te Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Bazylei w dniach 27 grudnia br. do 2 stycznia 2018 r.. W spotkaniu mogą wziąć udział młodzi w wieku od 16 do 35 lat. Zapisy wraz z wpłatą do końca listopada u ks. Dominika w parafii Bożego Ciała (nr telefonu podany na plakacie w gablocie przed kościołem). Koszt wyjazdu: 400zł i 60 euro.

15. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Pielgrzyma,  a dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie.

16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.