1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

2. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus postawił uczniom pytanie „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”, aby ostatecznie dotknąć sedna i usłyszeć, kim jest dla nich.
Niejednokrotnie wypowiadamy się na temat ludzi, rzeczy czy też zaistniałej sytuacji. Aby była to rzetelna opinia, trzeba wcześniej dobrze poznać dane zagadnienie. To natomiast wymaga czasu. Wyznanie Piotra: „Ty jesteś Mesjaszem”, płynęło z głębokiego przekonania i było owocem poznania Prawdy dzięki Duchowi Bożemu. Piotr rybak stał się Opoką Kościoła. Łowił nadal, lecz już nie ryby. Zarzucał sieć słowa, by zdobywać dusze ludzkie dla królestwa Bożego. Pozostał nadal słabym człowiekiem, odnowionym jednak dzięki łasce przebywania z Panem, poznawania Go oraz całkowitego oparcia się na Nim.
Odkrywając Pana Boga, coraz bardziej pragniemy Jego bliskości, a trwając w niej, stajemy się nowymi ludźmi – pełnymi Ducha Bożego, radości, entuzjazmu, o otwartym sercu i dłoniach, by dawać i przyjmować. Codzienne, prozaiczne czynności nie męczą, ale stają się kolejnymi stopniami, po których wspinamy się do Boga, aby być z Nim i dostrzegać Jego świętą obecność w całym świecie stworzonym. Nie możemy tylko skąpić czasu na przebywanie z Bogiem czy drugim człowiekiem.

3. Za tydzień,  3 września  – jak każdego roku w 1 niedzielę września – zapraszam na Mszę św. przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu (miejscu straceń), która  zostanie odprawiona o godz. 16.00. Mszy św. w intencji poległych będzie przewodniczył ks. biskup Wiesław Śmigiel.

4. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Tego dnia Msza św. będzie rano o godz. 9.00.

5. W środę zapraszam na nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy od godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w wynagrodzeniu za grzechy nasze i całego świata  (w tym dniu zapraszam do spowiedzi św. nade wszystko dzieci i młodzież,  aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17 do 18.

Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę również w pierwszy piątek miesiąca od  godz. 10  do 14.

• w pierwszą sobotę miesiąca   - modlimy się do Serca Niepokalanej o potrzebne łaski dla wszystkich rodzin naszej parafii.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem;

1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów

8. W najbliższą sobotę zapraszam w sposób szczególny na Akcję „Promienie Miłosierdzia”,  które odbędzie się w naszej parafii przed pomnikiem pomordowanych w lesie  Rudzkiego Mostu o godz. 15.00, gdzie modlić się będziemy w intencji pomordowanych i poległych podczas II wojny światowej.

9. Za tydzień, w niedzielę 3 września, o godz. 7.00 sprzed kościoła Św. Bartłomieja Ap. wyruszy XIV Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku, gdzie o godz. 12.00 pielgrzymi mogą uczestniczyć we Mszy św. Serdecznie zapraszam do udziału w tej pielgrzymce.

10. Za 2 tygodnie w sobotę, 9 września, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na 1 spotkanie młodzież z rodzicami, która rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W tym roku są to uczniowie klas II gimnazjum i 7 klasy podstawowej.

11. Rolnicy poszkodowani przez nawałnicę mogą zgłaszać się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w najbliższej terenowej jednostce. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

12. Zapraszam do czytania prasy katolickiej : Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce młodzieżowej i misyjnej.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie rocznice i jubileusze składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.