1. W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

2. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego o szczęśliwa budowę kościoła. Dziękuję też za kolektę na budowę -  zebraliśmy 3 322 zł.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. W czwartek, 20 lipca zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego z dnia 3 sierpnia 2010 r., w Tucholi obchodzimy uroczystość św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej - Patronki naszego miasta. Uroczysta Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców zostanie odprawiona o godz. 17.00 w kościele sw. Bartłomieja. Około 18:00 Manifestacja przy pomniku patronki Tucholi św. Małgorzaty z aktem święcenia „Chleba św. Małgorzaty”.

5. W sobotę w liturgii obchodzić będziemy święto św. Marii Magdaleny.

6. Zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 31 lipca – 13 sierpnia. Pielgrzymka jest wyjątkową okazją do spotkania z Bogiem w pięknie przyrody i wspólnej modlitwie. Jednocześnie jest niezwykłą okazją do poznania wspaniałych ludzi i zawierania długoletnich przyjaźni. Spotkania informacyjno-organizacyjne odbywają się w każdą niedzielę lipca, w Chojnicach w salce przy Bazylice o godz. 14.45. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się także w Tucholi 23 lipca w plebanii przy kościele Bożego Ciała o godz. 19.00. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

7. W przyszłą niedzielę (23 lipca) ogarniemy modlitwą kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.
Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. przed kościołem.

8. U ministrantów przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „List naszej Pani”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

• W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzyma" przeczytać można, między innymi, poruszającą rozmowę zatytułowaną "Przywrócić godność w Aleppo". Franciszkanin O.Ibrahim Alsabagh, proboszcz z syryjskiego Aleppo, mówi o dramacie zniszczonego miasta i nadziei, która nigdy nie umiera.
  • "Operacja antypolska 1937" - to tekst Adama Hlebowicza, w którym autor odkrywa mało znane dotąd karty historii i pisze zbrodni XX wieku, jaką była antypolska operacja przeprowadzona przez NKWD w 1937 roku. Z rąk Sowietów zginęły wtedy tysiące Polaków.
  • Polecamy też bardzo wakacyjny tekst o podróżach zatytułowany: "To jak jest z ta pasją". Autor - Stefan Czerniecki, podróżnik który objechał cały świat, opowiada skąd wzięło się jego hobby, jednocześnie sposób na życie.
  • · Oczywiście w "Pielgrzymie" są tez stałe punkty: felietony, w tym kulinarne, ciekawostki techniczne i medyczne oraz nieodłączna krzyżówka. Przypominamy też o konkursie, w którym do wygrania jest pielgrzymka do Fatimy. Szczegóły w gazecie.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.