1. W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

2. Każdego roku w 2 niedzielę lipca odbywa się Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w amfiteatrze leśnym w Rudzkim Moście. Również i w tym roku zapraszam dzisiaj na godz. 16.00 do amfiteatru. Godzinę wcześniej o 15.00 zostanie odprawiona Msza św. z podziękowaniem z tegoroczny festiwal w intencji wszystkich uczestników oraz w intencji zmarłego Zbigniewa Wodeckiego – wybitnego kompozytora i piosenkarza,  który w sposób szczególny był nam bliski, któremu zawdzięczamy piękny hymn naszego Festiwalu,  który został skomponowany w XV rocznicę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Zapraszam jeszcze raz wszystkich na tę Mszę św. To wszystko co możemy zrobić dla Niego jako wyraz naszej ludzkiej wdzięczności.

3. Dzisiaj druga niedziela  miesiąca, w którą  modlimy się  do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Dziękuję serdecznie za dzisiejszą kolektę na budowę kościoła,  jak również wszelkie ofiary składane w ostatnim tygodniu miesiąca, ofiary indywidualnie składane w biurze parafialnym oraz przelewane na nasze konto parafialne.

4. W czwartek, 13 lipca, przypada  kolejny dzień fatimski. Serdecznie wszystkich, którzy mogą o godz. 18.00  na Mszę św. z nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem i procesją fatimską ze świecami dookoła kościoła.

5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek – Św. Benedykta – patrona Europy; w środę – Św. Brunona; w czwartek – Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta; w sobotę – Św. Bonawentury.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedziela, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel,  a zarazem odpust w parafii Bożego Ciała. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.

8. U ministrantów przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma”, „List naszej Pani”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

• W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzyma" przeczytać można, między innymi, poruszającą rozmowę zatytułowaną "Przywrócić godność w Aleppo". Franciszkanin O.Ibrahim Alsabagh, proboszcz z syryjskiego Aleppo, mówi o dramacie zniszczonego miasta i nadziei, która nigdy nie umiera.
  • "Operacja antypolska 1937" - to tekst Adama Hlebowicza, w którym autor odkrywa mało znane dotąd karty historii i pisze zbrodni XX wieku, jaką była antypolska operacja przeprowadzona przez NKWD w 1937 roku. Z rąk Sowietów zginęły wtedy tysiące Polaków.
  • Polecamy też bardzo wakacyjny tekst o podróżach zatytułowany: "To jak jest z ta pasją". Autor - Stefan Czerniecki, podróżnik który objechał cały świat, opowiada skąd wzięło się jego hobby, jednocześnie sposób na życie.
  • · Oczywiście w "Pielgrzymie" są tez stałe punkty: felietony, w tym kulinarne, ciekawostki techniczne i medyczne oraz nieodłączna krzyżówka. Przypominamy też o konkursie, w którym do wygrania jest pielgrzymka do Fatimy. Szczegóły w gazecie.

9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.