1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

2. Serdecznie dziękuję za modlitwę w intencji budowy naszego kościoła w minioną niedzielę oraz za kolektę inwestycyjna, która wyniosła 3 553 zł.

3. W miesiącu czerwcu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,  które są odprawiane do czwartku o godz. 18.oo

4. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas wakacji. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga w niedzielę i święta na Mszy św.

5. W tym tygodniu nowennę odmówimy wyjątkowo we wtorek o godz. 18.00 z uwagi na liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek (29 czerwca) przypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 18.00.  Podczas Mszy św. będzie kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej.

7. W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.

8. Również w sobotę serdecznie zapraszam do udziału w comiesięcznej akcji PROMIENIE MIŁOSIERDZIA. Tym razem spotykamy na plaży, nad Głęboczkiem, 1 lipca, o godz. 15.00. Modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o dobre i bezpieczne przeżycie wakacji.

9. Już za tydzień,   w pierwszą niedzielę lipca,  2 lipca,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej. Msza święta odpustowa  będzie o  godzinie  11,3o,  której będzie przewodniczył ks. dziekan Grzegorz Kielas – proboszcz parafii św. Bartłomieja. Serdecznie zapraszam naszą scholę  parafialną, dzieci komunije oraz dzieci sypiące kwiatki. Zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach. Z racji sumy odpustowej o godz. 11,30 nie będzie mszy św. o godz. 10,00. Dla tych co nie mogą być na mszy odpustowej będzie msza św. recytowana rano o godz. 8,oo.

10. Na ostatnie dni przed naszą uroczystością odpustową zapraszam wszystkich, którym czas pozwoli,  na duchowe przygotowanie się przez udział w nowennie do Opatrzności Bożej.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu od 30 września do 8 października.

12. Zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach 31 lipca -13 sierpnia. Spotkania dla zainteresowanych w Tucholi będzie 2 i 23 lipca o godz. 19.00 w plebanii przy parafii Bożego Ciała. Ponadto spotkania odbywają się w każdą niedzielę lipca w Chojnicach w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacje udziela także przewodnik grupy, numer tel. dostępny jest na plakatach.”

13. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację  na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. (szczegóły na plakacie w gablocie).

14.Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

15. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.