1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po jednej ze Mszy świętych.

3. Dzisiaj w kościele obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która  kończy liturgiczny okres wielkanocny. Od jutra, w liturgii wracamy do tak zwanego okresu zwykłego, który potrwa do Adwentu.

4. Jutro, w poniedziałek, w drugi dzień święta Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy dlatego wszystkich zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.00.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza święta,  jak w dzień powszedni o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę  przypada  Uroczystość  Trójcy  Świętej,  która  kończymy czas  spowiedzi   i  Komunii  świętej  Wielkanocnej.

8. Uroczystość Trójcy Świętej,  to również Dzień Przyjęcia I Komunii Świętej dla dzieci w naszej parafii na Mszy św. o godz.  10,oo. Z tej  racji nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz.  11, 3o.  Dla tych co nie mogą wziąć udziału na Mszy św.o  godz.  10, oo  będzie  Msza św. o  godz.  8,oo.

9. Nabożeństwo misyjne połączone z koncertem piosenki religijnej i rozdaniem obrazków po południu o godz. 16,oo w tym roku zostaje wyjątkowo przełożone na poniedziałek również na godz. 16.00.

• W ciągu tygodnia dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 .
    Do udziału w nabożeństwach zapraszam rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny.
  • Spowiedź święta dla dzieci  przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w piątek (9 czerwca) od godz. 15.30. Po dzieciach spowiedź dla dorosłych.
  • ostatnie spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w środę i czwartek o godz. 16.00

10. Parafia nasza,  jak każdego roku w niedzielę po Bożym Ciele organizuje pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławiu z racji przyjęcia dzieci do I Komunii św. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 15.00.

11. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja przejdzie tą samą drogą jak w roku ubiegłym.

12. Dziewczynki do sypania kwiatków w Boże Ciało zapraszam na próbę za tydzień we wtorek o godz. 16, 3o  oraz  w środę i czwartek  o  godz. 15, 3o.

13. Przyszła niedziela jest również 2 niedzielą miesiąca, w którą modlimy się o szczęśliwa budowę nowego kościoła.  Jednak z racji I Komunii św. te modlitwy przesuwamy na następną niedzielę, a więc wyjątkowo na 3 niedzielę miesiąca (18 czerwca).

14. Są jeszcze miejsca wolne na pielgrzymkę do Rzymu do Grobu Św. Jana Pawła II  od 30 września do 8 października br. Cena 2150 zł. Zapisy w biurze parafialnym po każdej Mszy świętej.

15. Zachęcam do lektury Pielgrzyma z dodatkiem w postaci książki pt. „Przesłanie Fatimy”, w łącznej cenie 7,40 zł. Dzieci zachęcam do lektury Małego Pielgrzyma.

16. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.