1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wraz z apostołami udajemy się na górę, aby być świadkami wniebowstąpienia Jezusa. Nie jest to scena jedynie historyczna. Obietnica, jaka tam została złożona, i misja, jaką otrzymali uczniowie, trwają do dziś w życiu wspólnoty Kościoła oraz każdego chrześcijanina.
Wniebowstąpienie jest ostatnim wydarzeniem z ziemskiego życia Jezusa. W istnieniu wspólnoty apostolskiej zamyka jeden etap, a otwiera nowy, który nastąpi wraz z zesłaniem Ducha Świętego. Ten rodzący się do życia Kościół wciąż jest jeszcze bardzo słaby. Wielu spośród uczniów nadal wątpi w zmartwychwstanie. Nie dowierzają, że ten, który im się ukazuje, to Jezus z Nazaretu, za którym pewnego dnia zdecydowali się pójść i na którego śmierć patrzyli.
Odchodzący do domu Ojca Jezus pozostawia im zadanie: mają nauczać wszystkie narody i udzielać im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Otrzymują też władzę rozgrzeszania. Ich trwająca wciąż niepewność zostanie rozwiana za dziesięć dni, kiedy w dniu Pięćdziesiątnicy otrzymają w wieczerniku Ducha Świętego. Syn Boży obiecuje uczniom, że pozostanie z nimi przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Zapewnienie to trwa po dziś dzień i rozciąga się na wciąż doświadczalną Jego obecność w życiu Kościoła i każdego człowieka.
Jeśli czasem mamy wątpliwości i zastanawiamy się nad tym, czy aby Bóg nas nie opuścił, warto przypominać sobie słowa obietnicy złożone uczniom Pańskim w dniu wniebowstąpienia: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Czy jest możliwe, aby Bóg nie dotrzymał obietnicy?

3. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe z udziałem dzieci o godz. 18.00. Po nabożeństwie Msza św. recytowana.

4. Od 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, na które zapraszam  w dni powszednie o godz. 18.00. Tego dnia zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami, ponieważ 1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka.

5. W środę przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Mszę św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6. Dzieci do I Komunii św. zapraszam na nauki przygotowawcza w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 16.30.

7. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca - modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca - modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do Najść. Serca Pana Jezusa, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata.
– pierwsza sobota miesiąca  - modlitwy w intencji rodzin za przyczyną Niepokalanej.

8. Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek w godzinach od 10 do  ok.14.

9. W sobotę odbędą się w Pelplinie święcenia kapłańskie, na które zaprasza wszystkich wiernych ks. Biskup Diecezjalny.

10. Również w sobotę z racji 1 soboty miesiąca zapraszam do udziału w comiesięcznej akcji PROMIENIE MIŁOSIERDZIA. Tym razem spotykamy przy Szkole Podstawowej nr 1, 3 czerwca, o godz. 15.00, gdzie modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci z naszego miasta.

11. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację na rok akademicki 2017/2018. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej seminarium www.wsd.pelplin.pl

12. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

13. Są jeszcze miejsca wolne na pielgrzymkę do Rzymu do Grobu Św. Jana Pawła II  od 30 września do 8 października br. Cena 2150 zł. Zapisy w biurze parafialnym po każdej Mszy świętej.

14. Przed kościołem można nabyć: Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Janina Pstrąg, lat 91. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.