1. W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

2. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu, która  nazwana  niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Ornat wyjątkowo raz w roku jest koloru różowego.

3. Liturgia dzisiejszego słowa Bożego każe nam otworzyć oczy seca naszego na drugiego człowieka. Ktoś kiedyś powiedział w ramach życzeń: „Abyś codziennie rano znajdował ważny powód do wstawania”. Poranne otwarcie oczu wydaje się czasem niewykonalne. Lecz gdy wiemy, po co to robimy, otwieramy oczy i rozpoczynamy kolejny dzień. Poranne otwarcie oczu to moja decyzja. Lecz Pan Jezus pragnie jeszcze otworzyć moje „duchowe oczy”, czyli uruchomić moją wrażliwość. Abym potrafił oddzielić dobro od zła. Abym dostrzegł specjalne zadania dla mnie do wykonania. Gdy otworzę „duchowe oczy” mego serca, dostrzegam ludzi, którym jestem potrzebny.
W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus posyła ślepego, aby po pomazaniu oczu umył się w sadzawce Siloe, co oznacza „posłany”. „Posłany” to ja, który widzę konkretne dobro do wykonania, konkretnego człowieka czekającego na mnie. Jestem „posłany” w to miejsce, do tego człowieka
Każdy dzień ma określoną liczbę godzin. To czas dla mnie do wypełnienia. To czas teraźniejszy – realny. Czas przeszły jest wspomnieniem. Czas przyszły jest możliwością. A prawdziwe jest to, co tu i teraz. Czasem uciekamy w przeszłość, czasem w przyszłość. Teraźniejszość nas „uwiera”. Czasem też wydaje się nam, że uciekniemy przed Panem Bogiem i gdzieś na boku zrealizujemy swój plan.
Tymczasem realna jest tylko teraźniejszość. I realny jest Bóg, który JEST. Jak powiedział Mojżeszowi: „JESTEM, który JESTEM” . Wszystko, cokolwiek czynimy, czynimy w Jego obecności. Pamiętajmy o tym. Otwierajmy się na Niego. Wtedy dostrzeżemy to, co jest owocem jego światłości: prawość, sprawiedliwość i prawdę .

4. Trwa Wielki Post. Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.oo i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 16.00 (Po tych nabożeństwach Msza św. recytowana).

5. Serdecznie zapraszam na tegoroczne rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy już w najbliższą sobotę, tj. 1 kwietnia o godz. 18.oo,  które poprowadzi ks. kan. Andrzej Szopiński – dyr. Wydziału Ekonomicznego naszej Diecezji. Już dzisiaj serdecznie proszę o zagospodarowanie w tych dniach czasu na godziny rekolekcyjne. Nauki będą rano o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.00.

6. Plan rekolekcji wielkopostnych przedstawia się następująco:

Rozpoczęcie – sobota, 1 kwietnia – o godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich oraz nauką stanową dla młodzieży  do Bierzmowania

W niedzielę, 2 kwietnia, nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św.:

• godz.   8.00   – Msza św. z nauką dla wszystkich
  • godz. 10.00   – Msza św. z nauką dla wszystkich
  • godz. 11.30   – Msza św. z nauką dla dzieci
  • godz. 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. recytowaną.

Nauki rekolekcyjne dla wszystkich w dni powszednie od poniedziałku do środy - 5 kwietnia włącznie -  będą podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.

Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży  Szkoły Podstawowej nr 5, rozpoczną się również od poniedziałku i będą codziennie, aż do środy, 5 kwietnia, w kościele o godz. 11,00.

7. Od poniedziałku, 27 marca, Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

8. W środę zapraszam o godz. 17.00 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Serdecznie zapraszam do udziału w comiesięcznej akcji PROMIENIE MIŁOSIERDZIA. Tym razem spotykamy się przy krzyżu misyjnym przed kościołem Bożego Ciała, 1 kwietnia, o godz. 15.00. Modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o pełne, głębokie i owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych, Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

10. Komenda Powiatowa Policji ostrzega szczególnie osoby starsze przed wyłudzeniami pieniędzy, różnymi metodami. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

11. Biuro Parafialne czynne będzie od wtorku do piątku zawsze po Mszy św.

12. Wspólnota Szkół Katolickich w Chojnicach zaprasza na dzień drzwi otwartych w sobotę 1. kwietnia o godz. 10.00 w budynku szkolnym przy ul. Grunwaldzkiej 1.

13. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.