1. W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

2. Rozpoczął się czas Wielkiego Postu, który jest okazją do intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia i dar pokoju dla wszystkich ludzi. Obyśmy ten czas poświęcili modlitwie i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących.
Kuszenie Jezusa opisane w dzisiejszej Ewangelii pokazuje, że Syn Boży odrzuca to, co proponuje Mu Szatan. Chrystus zwyciężył kusiciela dla nas. Kościół co roku przez czterdzieści dni Wielkiego Postu jednoczy się z tajemnicą Jezusa na pustyni.
Święty Bernard z Clairvaux radzi: „Nie znajdą Boga ci, którzy Go szukają do czasu tylko, a przestają szukać w chwili pokusy”.
Dziękujemy Ci, Jezu, za to, że zawsze jesteś z nami, że nie porzucasz nas, gdy upadamy. Pomóż nam trwać w obecności Ojca Niebieskiego i oprzeć się na Jego mocy, gdy przyjdą pokusy. Obyśmy, żyjąc szlachetnie, podobnie jak wspomniany himalajski lud, byli szczęśliwi, mając blisko Ciebie.

3. Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i środę popielcową. Post obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. Również w środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

6. W  piątek o godz. 17.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, która jak co roku, będzie wspólna dla wszystkich w naszym kościele  (rozważania poprowadzą wszystkie grupy stanowe oraz poszczególne grupy parafialnych).

7. W niedziele zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 16.00 z rozważaniem kazań pasyjnych. Bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św. recytowana.
Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

8. Zapraszam na tegoroczne rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. kan. Andrzej Szociński – dyr. Wydziału Ekonomicznego naszej Diecezji. Rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Postu, tj. 2 kwietnia a zakończą się w środę 5 kwietnia. Już dzisiaj serdecznie proszę o zagospodarowanie w tych dniach czasu na godziny rekolekcyjne. Nauki będą rano o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.00.

9. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 17.00 w każdą sobotę (po Mszy św. spotkanie).

10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Skarbonka Caritas ma uczyć dzieci i młodzież jak też całe rodziny, że większa radość jest w dawaniu niż w braniu. Nasze oszczędności w skarbonkach przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę  ( w czasie święcenia pokarmów).

11. W przyszłą niedzielę, 2 niedzielę miesiąca, odbędzie się nasza specjalna kolekta, która przeznaczona jest na budowę kościoła. Polecajmy ten cel naszym modlitwom do miłosierdzia Bożego i ofiarności na miarę możliwości.

12. Zapraszam na przedpremierowy film "Szare Anioły" do Tucholskiego Domu Kultury.

"Aktualna, mocna historia" te słowa padły z ust prof. Krzysztofa Zanussiego kiedy dowiedział się o pierwszym takim filmie na świecie - SZARE ANIOŁY. Już dziś serdecznie zapraszamy na wyjątkowy przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Szare Anioły" w naszym mieście. Jest to historia braci Franciszkanów Odnowy z Nowego Jorku, którzy z narażeniem życia zaglądają do najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi - więzienie w Hondurasie, getto w Irlandii, ciemne dzielnice Nowego Jorku. Film powstawał ponad 10 lat i został pobłogosławiony przez Papieża Franciszka. Film jest rekomendowany przez największa organizacje katolicką na świecie - Rycerzy Kolumba jako idealnie wpisujący się w rok św. Brata Alberta. 20 marca o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej TOK na wyjątkową projekcie po której będzie możliwość spotkania z współproducentami filmu.”

13. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.