1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę w minioną niedziele do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję też za  kolektę na budowę kościoła., która wyniosła 4 150 zl. Bóg zapłać za wszystkie ofiary dzięki którym nasza parafia rozwija się także materialnie.

3. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli odpowiada nam na pytanie: jaką powinna być prawdziwa miłość w życiu chrześcijanina. Znamy powiedzenie: „Miłość niejedno ma imię”. Czy jednak miłość może być różna? Dla nas jest ona jedna, ponieważ ma tylko jedno źródło w Bogu. Jest ona też jedna, czyli ta sama wobec wszystkich – zarówno bliskich, jak i tych, których nazywamy nieprzyjaciółmi.
Pan Jezus przezwycięża tradycyjne myślenie, które nakazywało nienawidzić nieprzyjaciela. Za takich Izraelici uważali pogan, ponieważ nie wierzyli w Boga i nękali ich ciągłymi najazdami. Dlatego należało stosować do nich zasadę: „Oko za oko”. Pierwsze czytanie pozostaje w tym nurcie, wzywając do szlachetnej postawy wobec „brata”, czyli kogoś ze wspólnoty. Względem obcych nie było takich zobowiązań. Chrystus to odrzuca, nakazując miłować nieprzyjaciół i modlić się za nich.
Modlitwa za nieprzyjaciół jest najdoskonalszym wyrazem miłości, gdyż otwiera drogę do przebaczenia. O własnych siłach nie jesteśmy zdolni do tego, lecz potrzebujemy Bożej łaski. Wzorem takiego przebaczania jest Jezus. On podczas Męki nadstawił drugi policzek, przeszedł z grzesznikiem zamiast tysiąca kroków dwa tysiące (czyli do końca), żołnierzom pozwolił zabrać nie tylko płaszcz, ale także szatę, a na krzyżu modlił się o przebaczenie.Miłość nieprzyjaciół wyrażona przez modlitwę jest trudna. Ewangelia nie jest jednak sztuką łatwego przechodzenia przez życie. W przeciwnym razie nie służyłaby naszemu rozwojowi i zbawieniu. Jezus wzywa nas do doskonałości – podobnie jak I czytanie do świętości, a św. Paweł do mądrości na wzór Bożej doskonałości, której więzią jest miłość. To jest droga, którą ma iść uczeń Chrystusa.

4. W środę 22 lutego przypada w liturgii Kościoła święto katedry św. Piotra Apostoła. To okazja i zaproszenie do modlitwy w intencji Ojca Świętego. Msze święte jak w dni powszednie. Również Nowenna do M.B.N. Pomocy godz.. 17.00.

5. Rekolekcje „Spotkania Małżeńskie”, poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, odbędą się w dniach 24-26 lutego w Collegium Marianum w Pelplinie. Zapisy przyjmują Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00 pod numerem tel. 58 683 80 01 lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Więcej informacji na stronie: rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

6. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku https://www.mojpit.pl/_caritas-pelplin

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza potencjalnych kandydatów do kapłaństwa na dni skupienia pod hasłem „Na trzy dni zostań klerykiem”. Odbędą się one w terminie 24-26 marca. Zainteresowanych prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzami lub odwiedzenie strony internetowej WSD wsd.pelplin.pl

8. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 17.00 w każdą sobotę.

9. Młodzież która pragnie zawrzeć w tym roku sakrament Małżeństwa, a nie ukończyli Kursu Przedmałżeńskiego w ramach katechizacji szkolnej, zapraszam już dzisiaj do kościoła św. Bartłomieja w Tucholi  w dniu 4 marca br. po Mszy św. o godz. 17.00 (sobotę przed I niedzielę Wielkiego Postu).

10. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.