1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2. W imieniu Ks. Rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego wraz z klerykami serdecznie dziękuję za modlitwy zanoszone w intencji Seminarium tzw. „Mostem Modlitewnym” w minioną niedzielę.  Dziękuję tym parafianom, którzy obecni byli przez cały dzień na modlitwie, tj. na Mszy św., na Koronce Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00,  na nabożeństwie Misyjnym o godz. 17.00 oraz na zawierzeniu Maryjnym na Apelu o godz. 21.00.

3. Dziękuję dzisiaj wszystkim za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę naszych  możliwości.

4. We wtorek przypada święto św. św. CyrylaMetodego – patronów Europy,  a zarazem Dzień Modlitwy za Narody Słowiańskie.

5. Również we wtorek, 14 lutego,  przypada wspomnienie św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Jest on patronem tych wszystkich,  którzy obdarowują sercem i miłością bliskie sobie osoby.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7. W przyszłą sobotę, tj. 18 lutego zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 młodzież III klasy gimnazjum i starszą oraz ich rodziców, jako obowiązkowe przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.

8. Rekolekcje „Spotkania Małżeńskie”, poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, odbędą się w dniach 24-26 lutego w Collegium Marianum w Pelplinie. Zapisy przyjmują Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00 pod numerem tel. 58 683 80 01 lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Więcej informacji na stronie: rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

9. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku https://www.mojpit.pl/_caritas-pelplin

10. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Żabiński. Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie.