1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

2. Trwa tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

3. W tym tygodniu przypada wspomnienie: we wtorek – św. Franciszka Salezego; w środę -  święto Nawrócenia Św. Pawła; w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w piątek – bł. Jerzego Matulewicza; w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.

4. W środę o godz. 16.00  zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Borowiackie Towarzystwo Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do biblioteki na otwarcie wystawy telegramów patriotycznych oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i narodowych w  środę, 25 stycznia o godz. 17.00.

6. W gablocie oraz na stronie internetowej parafii przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy.

7. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam szczególnie nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

8. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.