1. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.

2. Dzisiejsza Ewangelia przypomina o tym, że Pan Jezus jest przede wszystkim znakiem nadziei i wierności Boga. W wydarzeniach, których doświadczyli Maryja i św. Józef, Pan Bóg wykonał to, co obiecał. Proroctwo Izajasza zostało zrealizowane. Nie możemy jednak zapomnieć, że On chce towarzyszyć nam na życiowych drogach dziś, teraz. Czasem więc stanie się znakiem zakazu. Nieraz nakazu. Może także upomnienia. Jezus nie jest jednak niemym znakiem. Jest przyjacielem człowieka. Każdy, kto z Nim przejdzie przez własne życie, nie pogubi się w gąszczu skrzyżowań, ślepych uliczek i dróg donikąd. Wydawać by się mogło, że każdy doświadczony kierowca poradzi sobie na drodze nawet wtedy, gdy jest kiepsko oznakowana. Brak jednak informacji zawartej w znakach często komplikuje poruszanie się autem po jezdni. Podobnie jest w całym życiu: brak wyraźnych znaków utrudnia komunikację, wprowadza chaos i poczucie zagubienia. Niewiasta urodziła Dziecko. A my właśnie kolejny raz przeżywamy Adwent oczekiwania na to wydarzenie. Dziecko stało się znakiem. Ale czego? Dla wierzących zbawienia, nadziei i radości. Dla poszukujących punktem zaczepienia w gąszczu pytań i wątpliwości. Dla niewierzących niezrozumiałą postacią, a nawet znakiem gniewu i odrzucenia.

3. Od poniedziałku do piątku z racji spowiedzi w dekanacie Roraty będą o godzinie 18,00.

4. We wtorek, 20 grudnia, zapraszam na spowiedź adwentowa w naszej parafii,  która odbędzie się (z udziałem księży dekanatu tucholskiego) od godz. 16,oo  do  18,oo (z przerwą od godz. 17,oo do 17,30).

5. W środę o godz. 18,oo. ostatnie roraty ,  na które zapraszam wszystkich,  którzy może jeszcze nie byli na roratach.

6. Jutro odwiedzę też chorych, starszych wiekiem oraz osoby, które zostały zgłoszone  od godz. 10  do 14 tej.

7. W sobotę wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do zachowania naszej tradycji zachowaniu postnych potraw.

8. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki  -  Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty 24 grudnia / na niedzielę 25 grudnia.

9. Przed pasterką zapraszam na nabożeństwo Adwentowe, które rozpoczniemy 10 minut przed północą.

10. W I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas jednej z Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia.

11. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w poniedziałek 26 grudnia, przypada  święto św. Szczepana  - pierwszego męczennika. Przed kościołem zbiórka na Katolicki Uniwersyte­t Lubelski.

12. W przyszły piątek, 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

13. Od świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą ponownie o godz. 17,oo.

14. W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na ten i przyszły  rok 2017 oraz nabywać opłatek wigilijny.

15. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy po Nowym Roku, tj. w poniedziałek  2 stycznia 2017 r.

16. Przed kościołem u ministrantów można nabyć „Pielgrzyma”, dla dzieci „Małego Pielgrzyma”,  dwutygodnik  „W rodzinie”, „List naszej Pani”, „Wzrastanie”, „Misjonarza”  oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej i młodzieżowej.

17. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.