1. W miesiącu październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.

2. Dzisiaj przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Mszy św. będziemy dziękować Panu Bogu za pontyfikat Jana Pawła II oraz prosić o trwałe owoce papieskiego nauczania.

3. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj w całej Polsce prowadzone są badania niedzielnych praktyk duszpasterskich.

4. Zapraszam wszystkich serdecznie na Różaniec, który  odmawiamy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.00. Różaniec prowadzą dzieci (wtorek i środa), Róże Różańcowe (poniedziałek i czwartek) oraz młodzież do Bierzmowania w piątek.

5. W środę przypada XXXII rocznica męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki.

6. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, zapraszam na Różaniec w intencji lekarzy i pielęgniarki mieszkających na terenie naszej parafii z racji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

7. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Różańcem o godz. 18.00.

8. W sobotę 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną z rozważaniami myśli Papieża-Polaka.

9. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

10. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na Różaniec i Mszę św.  w piątek  o godz. 18.00
Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży w kościele.

11. Również 31 października 2016 r. w ramach październikowego spotkania zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania na „Dekanalny Dzień Świętych” kościoła św. Jakuba oraz do Tok – u i na zakończenie do Kościoła Bożego Ciała. Więcej informacji na plakatach.

12. Zbliża się miesiąc listopad, w którym pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, za których modlimy się w naszych wypominkach jednorazowych oktawy Dnia Zadusznego oraz w zdrowaśkach rocznych (karteczki na ZDROWAŚKI

JEDNORAZOWE w oktawie oraz na MSZĘ  ŚWIĘTĄ ZBIOROWĄ w Dzień Zaduszny są wyłożone przy chrzcielnicy.

13. WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, w dni powszednie.

14. W sobotę, 22 października o godz. 17.00 w Tucholskim Ośrodku Kultury  odbędzie się koncert charytatywny,  z którego dobrowolne datki zostaną przeznaczone na leczenie Kingi Szwedy. Wystąpią Eleonora Stosik i Janusz Ciża z repertuarem ballad rosyjskich i szantowych oraz Tucholski Chór Gospel AVE. Serdecznie wszystkich zapraszam w imieniu organizatorów.

15. Polecam prasę katolicką,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła: Pielgrzym dla  starszych  i dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie.

16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

proboszcz parafii - ks. Wiesław Herold