1. W miesiącu październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.

2. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą modlitwę  do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców oraz kolektę, która przeznaczona jest na budowę naszej świątyni. W minionym miesiącu z kolekty oraz ofiar indywidualnych składanych w ostatnim tygodniu miesiąca i przelewów na konto parafialne zebraliśmy 4180 zl, za które składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XVI Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Podczas Dnia Papieskiego młodzież z Wolontariatu przed Bazyliką katedralną zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni.

4. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na Różaniec i Mszę św.  w piątek  o godz. 18.00
Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży w kościele.

5. Zapraszam wszystkich serdecznie na Różaniec, który  odmawiamy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.00. Różaniec prowadzą dzieci (wtorek i środa), Róże Różańcowe (poniedziałek i czwartek) oraz młodzież do Bierzmowania w piątek.

6. W środę Różaniec z Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7. W czwartek, 13 października, zapraszam na ostatni w tym roku dzień fatimski. Nabożeństwo fatimskie na zakończenie Mszy św. z procesją światła dookoła kościoła (proszę o przyniesienie świec).

8. W piątek, 14 października,  przypada Dzień Edukacji Narodowej. W intencji nauczycieli i wychowawców modlić się będziemy na Różańcu.

9. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: 11 X – św. Jan XXIII, 13 X – bł. Honorat Koźmiński, 15 X – św. Teresa od Jezusa.

10. W sobotę, 22 października o godz. 17.00 w Tucholskim Ośrodku Kultury  odbędzie się koncert charytatywny, z którego dobrowolne datki zostaną przeznaczone na leczenie Kingi Szwedy.Wystąpią Eleonora Stosik i Janusz Ciża z repertuarem ballad rosyjskich i szantowych oraz Tucholski Chór Gospel AVE. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

11. Zbliża się miesiąc listopad, w którym pamiętamy o naszych bliskich zmarłych, za których modlimy się w naszych wypominkach jednorazowych oktawy Dnia Zadusznego oraz w zdrowaśkach rocznych (karteczki na ZDROWAŚKI JEDNORAZOWE w oktawie oraz na MSZĘ  ŚWIĘTĄ ZBIOROWĄ w Dzień Zaduszny są wyłożone przy chrzcielnicy.

12. WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania  (w dni powszednie).

13. Polecam prasę katolicką,  którą można nabyć przy wyjściu z kościoła: Pielgrzym dla  starszych  i dla dzieci Mały Pielgrzym oraz dwutygodnik W Rodzinie.

14. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.