1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby był właściwie doceniany na całym świecie wkład kobiet w rozwój społeczeństwa.
2.Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.
3.Dzisiaj rozpoczynamy również Rekolekcje Wielkopostne,  które poprowadzi Ojciec  Józef  Żmijewski ze Zgromadzenia  Księży Werbistów. Zakończenie w środę  28. marca.  Program szczegółowy został zamieszczony w przedsionku kościoła oraz w gablocie ogłoszeń.
4.Chorych odwiedzę z posługą Sakramentalną z racji świąt Wielkanocnych oraz Rekolekcji Parafialnych w środę dnia 28  marca po Mszy św. dla chorych o godz.  9, 3o. Proszę o zgłaszanie chorych do wtorku w biurze parafialnym.
5.W poniedziałek rozpoczynamy również w naszej parafii rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży naszej Szkoły Podstawowej nr 5. Spotkania w kościele rozpoczynać będziemy o godz. 11,oo  nabożeństwem  z nauką rekolekcyjną,  które zakończą się o godz. 11,55  -  modlitwa Anioł Pański.
6.Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień
Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie.
7.Spowiedź Wielkopostna z udziałem księży z naszego dekanatu odbędzie się w naszej parafii we Wielki Poniedziałek,  tj. 2  kwietnia br.. Spowiedź będzie od godz. 16,oo.  do  godz. 18,oo. ( z przerwą od godz. 17,oo.  do  godz. 17,3o ).
8.W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można odbierać karteczki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Biuro parafialne będzie do świąt Wielkanocnych tylko po Mszy św. wieczornej z racji pomocy  w spowiedzi w innych parafiach.
9.Po zimowej zmianie czasu Msze św. w dni powszednie od poniedziałku, 26 marca będą odprawiane o godz.  18.oo,
10.Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Organizacji Katolickiej przy Parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi zwrócił się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody, na przeprowadzenie akcji charytatywnej w postaci całodziennej kwesty do puszek przed kościołem. Kwesta zostanie przeprowadzona w związku z drugą częścią ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei". Druga część akcji zostanie przeprowadzona 1 kwietnia 2012 roku - w Niedzielę Palmową (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z kapłanami), przed kościołami wszystkich parafii znajdujących się na terenie całego dekanatu tucholskiego. Akcja polega na wręczaniu przez kwestujących wolontariuszy, kwiatów - żonkili - symbolu nadziei, osobom wspomagającym akcję. Pozyskane w ten sposób wolne datki, zbierane do specjalnych puszek, przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów dla działalności tucholskiego hospicjum. Serdecznie polecam ten cel modlitwie i ofiarności na miarę możliwości.
11.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
12.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  – "Szczęść  Boże"