1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby był właściwie doceniany na całym świecie wkład kobiet w rozwój społeczeństwa.
2.Składam  dzisiaj  serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na budowę  kościoła. Zebraliśmy 4.200 zł. ( 3.100  zł na kolektę i 1.100 zł od indywidualnych ofiarodawców w biurze i wpłat na konto parafialne).
3.Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Niedzieli Laetare - co oznacza:  pomaga bez rozpaczy i z rozwagą spojrzeć na kolejny etap wielkopostnego skupienia,  które w naszej parafii oznacza czas Rekolekcji Wielkopostnych.
4.W naszym kościele odbędą się rekolekcje  od niedzieli 25. marca do środy 28.  marca. Już teraz ustawmy tak swoje zajęcia tak,  byśmy nie musieli później usprawiedliwiać się przed własnym sumieniem, że „zabrakło nam czasu”.
5.Również rekolekcje szkolne rozpoczną się w poniedziałek 26 marca i zakończą się w środę  26 marca.
6.Dzisiaj łączymy się w sposób szczególny z naszym Seminarium Duchownym.  Usłyszeliśmy słowo Księdza  Biskupa o Seminarium. Z tej racji również  kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
7.W  okresie Wielkiego Postu zapraszam na  Drogę  Krzyżową w piątek godz.. 17,oo i Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym w  niedzielę o godz. 16,oo.
8.W poniedziałek, 19 marca obchodzić będziemy uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Święty Józef jest patronem całego Kościoła, patronem ludzi pracy i patronem dobrej śmierci; jest zatem patronem każdego z nas. Z racji odpustu w Raciążu o godz. 17,oo. w naszym kościele będzie Msza św. rano o godz. 8,oo.
9.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 17,oo.
10.W sobotę 24 marca dziękować będziemy za 20-lecie Diecezji Pelplińskiej i posługę pierwszego Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi.
PORZĄDEK UROCZYSTOŚCI:
aula Biblioteki Diecezjalnej:
9.00 – Koncert;
10.00 – XX-lecie Diecezji Pelplińskiej i posługi pierwszego Biskupa Diecezjalnego Prof. Dra Hab. Jana Bernarda Szlagi – przedłożenie Ks. Prałata Prof. Dra Hab. Anastazego Nadolnego;
12.00 – Uroczysta Msza Święta w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Diecezjalnego;
11.W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można odbierać karteczki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Proszę serdecznie,  aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę ,  a nade wszystko w dzień spowiedzi parafialnej,  która odbędzie się w Wielki Poniedziałek od godz. 16,oo.  do  18,oo.  ( z ½ godzinną przerwa od godz. 17,oo. )
12.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
13.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  – "Szczęść  Boże"