1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu,  który przeżywać będziemy pod hasłem: Rodzina szkołą trzeźwości. W pierwszym dniu Tygodnia Modlitw pragniemy ogarnąć polskie rodziny, aby wierne Bogu i Kościołowi,  umacniały się w trzeźwości i służyły Ojczyźnie.
2.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy ludzie mieli pełny dostęp do wody i do zasobów potrzebnych do życia codziennego.
3.W najbliższą środę,  zwaną też Środę Popielcową,  rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Wielki Post,  to  czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy,  który ma służyć naszemu nawróceniu oraz przygotowaniu do święta Wielkanocy. Msze Święte w tym dniu będą odprawione  o godz. 16,oo,  na którą zapraszam  nade wszystko dzieci i młodzież  oraz  o godz. 17,oo  dla wszystkich.
4.Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Wierni, którzy ukończyli 14. rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku, wyłączając te, w które przypada uroczystość liturgiczna i w Środę Popielcową. Ze względu na tradycję Wigilii Bożego Narodzenia, zachęcam wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Wierni, którzy ukończyli 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta i na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru pokarmów i muszą spożywać to, co zostanie im podane, mogą korzystać z dyspensy od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki całego roku. Taka dyspensa nie jest możliwa w Środę Popielcową i Wielki Piątek.
5.We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:
• w każdy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17, oo oraz
• w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 16,oo.
• za  udział  w tych nabożeństwach można uzyskać  odpust zupełny.
6.W trzy dni poprzedzające Wielki Post w kościołach ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11,30 i będzie trwała do godz. 13,00 oraz  w  poniedziałek i wtorek od godz. 16,00  do Mszy św. o godz. 17,oo.
7.W  sobotę, przed  I  Niedzielą Wielkiego  Postu,  dnia 25.  lutego  2012 r.  w  naszej parafii  pw. Opatrzności Bożej rozpocznie się  Kurs Przedmałżeński  dla  wszystkich  dorosłych,  którzy  nie  ukończyli  go  w  ostatniej  klasie  szkoły  średniej,  a  zamierzają  w  tym  roku  ślubować.  Początek  bezpośrednio  po   Mszy  św.  wieczornej  o  godz. 17,oo.
8.Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony miesięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice  składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.