1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za chorych w fazie terminalnej, aby wiara w Boga i miłość braci wspierały ich w cierpieniach.
2.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XI. Dzień Papieski pod hasłem: “Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. Przy kościele odbywa się zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia fundującej stypendia naukowe dla młodzieży z trudnych środowisk.
3.Dzisiaj również, jak w każdą 2 niedzielę miesiąca, modlimy się do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich ofiarodawców.  Kolekta dzisiejszej niedzieli,  za którą składam serdeczne Bóg zapłać,  jest przeznaczona  na budowę kościoła.
4.Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej.
Różaniec dla wszystkich (dzieci,  młodzieży i dorosłych) codziennie o godz. 18,oo. W poniedziałki, wtorki i czwartki przewodniczą dzieci i młodzież,  a w środy i piątki dorośli.
5.Liturgia słowa Bożego dzisiejszej niedzieli skłania nas do refleksji nad naszym osobistym przygotowaniem się do uczty – nagrody życia wiecznego. Król przygotował wspaniałą ucztę i wysłał zaproszenia na wesele swojego syna. Chciał podzielić się wielką radością i zaproszonych gości podjąć tak, jak potrafił najlepiej. A goście? Zapatrzeni w swoje sprawy zlekceważyli króla i to, co dla nich przygotował.
Może słuchając przypowieści o uczcie królewskiej, oburzamy się na tych, którzy nie myśląc o gospodarzu odrzucili jego zaproszenie. Któż z nas odmówiłby królowi, tłumacząc się codziennymi sprawami? A gdyby królem był Bóg, a ucztą weselną żywe chrześcijaństwo, do którego nas zaprasza? Bóg pragnie być z nami przy jednym stole we wszystkich naszych sprawach. Chce być blisko, gdy przeżywamy wielkie życiowe radości, kiedy załatwiamy codzienne obowiązki, ale jeszcze bardziej, gdy nadchodzi noc cierpienia i smutku. Głos Pana dociera nawet na „rozstajne drogi”, bo wie, że odrzucenie Jego zaproszenia koń-czy się samotnością człowieka.
Nasza wartość nie polega na tym, co mamy, ale kim jesteśmy dla Boga. Chrześcijaństwo to Chrystus, a chrześcijanin to ten, który wszystkie sprawy swojego życia odnosi do Chrystusa. Zaproszenie do radości bycia chrześcijaninem jest łaską od Boga, jednak każdy sam musi zatroszczyć się o strój weselny. Przez
chrzest święty weszliśmy na gody weselne Króla i „przyoblekliśmy się w Chrystusa”, czego symbolem jest biała szata. Czy dziś nadal jest czysta, bez dziur i kurzu? Co zrobiliśmy z naszym strojem weselnym? Uczta gotowa! Bóg zaprosił nas do swego Królestwa i dał nam najpiękniejszą szatę weselną, byśmy nosili ją z godnością dzieci Bożych – nie dlatego, że zasłużyliśmy, ale po prostu, zostaliśmy przez Niego wybrani.
6.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  wraz z różańcem o godz. 18,oo.
7.W czwartek, 13 października – przypada rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Zapraszam wszystkich,  którzy znajdą trochę czasu na ostatnią procesję połączoną z nabożeństwem Fatimskim  o godz. 21,oo   (proszę przynieść świece).
8.W piątek (14 października) przypada Dzień Nauczyciela, pamiętajmy w na-szych modlitwach o wychowawcach, nauczycielach i katechetach dziękując Pa-nu Bogu za ich gorliwą pracę.
9.Pragnę przypomnieć rodzicom i wychowawcom dzieci klasy drugiej,  która przygotowuje się do I Komunii św. oraz dzieciom, które były przyjęte z klas  3  i  4  o obowiązkowym uczestniczeniu w Różańcu od poniedziałku do piątku o godz. 18,oo.
10.Dzieci do przyjęcia mają  też obowiązkowe nauki Pisma św.  na Mszy św. w niedzielę o godz.  11,3o.
11.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyna, który po-wołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich
• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i Doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką
12.Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Przy figurce Matki Bożej Fatimskiej w kościele wyłożone zostaną  kartki na wypominki  jednorazowe,  które odczytywane będą w oktawie Dnia Zadusznego oraz na Mszę świętą zbiorową w Dzień zaduszRzymie naszego Papieża, Błogosławionego Jana Pawła II  ny o godz.  17,oo.  Wymianki Roczne proszę zamawiać wyłącznie w  biurze parafialnym w godzinach urzędowania,  tj. w środy i czwartki tylko przed Mszą świętą wieczorną,  natomiast  we wtorki,  piątki i soboty tylko po Mszy świętej.
13.W przyszłą niedzielę (16 października), przypada 33.  Rocznica Wyboru na Stolicę  Piotrową (16 października 1978 roku). Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie, dziękując Panu Bogu, za dar beatyfikacji naszego umiłowanego Ojca świętego.
14.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Polecamy Pielgrzyma, a dla jest dzie-ci „Mały Pielgrzym”.
15.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.