1.W wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za wszystkich nauczycieli, aby umieli przekazywać umiłowanie prawdy i wpajać autentyczne wartości moralne i duchowe.
2.W dzisiejszej liturgii słowa Bożego znajdujemy odpowiedź na pytanie – co jest znakiem rozpoznawczym chrześcijan. W swoim życiu przyjmujemy różne postawy, w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Pragniemy spotykać ludzi otaczających nas szacunkiem, liczących się z naszym zdaniem i kierujących się życzliwością. Czujemy się wówczas potrzebni, łatwiej jest się uśmie-chać i okazywać wdzięczność. Bez trudu przychodzi planowanie przyszłości.
Dzisiejsza Liturgia Słowa wprowadza nas jednak w inną rzeczywistość, nazna-czoną chęcią odzyskania tego, co moje. Chodzi o zachowanie wobec osób zaciągających wobec nas winę, nieszczerych, wyrządzających nam krzywdę, po-zostawiających plamę na naszym dobrym imieniu, intrygantów. W relacjach do nich nierzadko przychodzi chęć odwetu, gniew, złość czy dochodzenie za wszelką cenę sprawiedliwości. Ulegamy nieraz zasadzie: „oko za oko, ząb za ząb”. Tymczasem logika wiary chrześcijańskiej domaga się czegoś innego – miłosierdzia, znajdującego swe konkretne zastosowanie w przebaczaniu, które nie zna granic, jest szczere i pełne.
Św. Paweł przypomina nam dzisiaj, że w żadnej chwili życia nie możemy zapomnieć, że „żyjemy dla Pana i umieramy dla Pana” – źródła miłości miłosier-nej. Pomocą w realizacji postawy charakterystycznej dla świadka miłosierdzia niech będą słowa zapisane w Księdze Syracydesa: „Złość i gniew są obrzydliwościami, których pełen jest grzesznik. Odpuść winę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy”
3.W dzisiejszą,  drugą niedzielę miesiąca,  serdecznie dziękuję wszystkim za wspólna modlitwę do Bożego Miłosierdzia za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o szczęśliwa budowę  naszego kościoła oraz  za wszelkie ofiary, na miarę możliwości, złożone dzisiaj na tacę,  jak również za te,  które składane są na miesięczną zbiórkę  oraz składane w biurze i przelewane na konto parafialne.
Wszystkim ofiarodawcom za wszelką pomoc i okazane serce składam serdeczne Bóg zapłać.

4.Dzisiaj (11 września) pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Pomorza i Matki Jedno-ści. Program piaseckich uroczystości odpustowych w ciągu tygodnia wywieszony jest w gablocie ogłoszeń przed kościołem
5.We wtorek, 13 września zapraszam wszystkich,  którzy znajdą odrobinę wolnego czasu,  na nabożeństwo fatimskie o godz. 21,oo, które rozpoczniemy Apelem Maryjnym, a na zakończenia procesja światła z figurą Matki Fatimskiej.
6.W dzisiejszą niedzielę, 11 września, przypada również rocznicą tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Dokładnie dziesięć lat temu z powodu nienawiści, chęci zemsty i odwetu zginęło tylu niewinnych ludzi. Prośmy o prawdziwy Bo-ży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej ojczyźnie i na całym świecie.
7.W środę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. W krzyżu jest również pamiątka  zmartwychwstania i wniebowstąpienia. W Krzyżu zatem nadzieja naszego spotkania z Bogiem. Z tej racji w przyszłą niedzielę, 18 września o godz. 16.00 zostanie odprawiona suma od-pustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie.
8.W tym tygodniu, w czwartek, 15 września, przypada w kalendarzu liturgicznym  wspomnienie maryjne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice.
9.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskupa i Doktora Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
• 16 IX – św. św. Korneliusz, papież i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).
10.Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Pielgrzyma,  Małego Pielgrzyma oraz innych czasopism o tematyce młodzieżowej i misyjnej.
11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu
obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii