1.W czerwcu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby kapłani, zjednoczeni z Sercem Chrystusa, zawsze byli prawdziwymi świadkami troskliwej i miłosiernej miłości Boga.
2.Na nabożeństwa czerwcowe zapraszam we wszystki dni powszednie o godz. 18,oo,  natomiast w sobotę i w niedzielę po Mszy św.
3.Czytania dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego wskazują na moc i potrzebę Darów Świętego. Ewangelia opisuje sytuację, w której łatwo możemy zobaczyć obraz życia człowieka grzesznego. Ale możemy tam także dostrzec nadzieję, czyli drogę, która prowadzi do jedności z Panem Bogiem.
Apostołowie byli zamknięci… Tak jak zamyka się człowiek, który dał się zmanipulować szatanowi, który poszedł swoją drogą i wstydzi się przed samym sobą. Czasem nawet nie chce patrzeć w lustro. Nie chce też, aby ktoś się z niego śmiał, nie chce usłyszeć „a nie mówiłem?”, „trzeba było słuchać mądrzejszych”.
Wówczas wchodzi Jezus. Mimo drzwi zamkniętych. Wchodzi i mówi „pokój z tobą”, „chcę przywrócić pokój w twym sercu”. Człowiek – podobnie jak Apostołowie – patrzy z niedowierzaniem. Gdzieś w pamięci tkwi wspomnienie mocy Chrystusa, ale jest też niepewność. Gdy przyznam się do własnej nieroztropności, czy Jezus nie będzie żądał wyjaśnień? On jednak niczego nie wypomina, nie rozdrapuje ran. Pokazuje tylko praktyczny program naprawy życia: nazwij prawdę po imieniu, powiedz szczerze, że sam nie dajesz rady, mylisz się i błądzisz. Jeśli uwierzysz Duchowi Świętemu, dotknie cię łaska przebaczenia i dostaniesz nową „porcję siły”, aby już jutro i pojutrze podejmować decyzje zgodne z wolą Bożą, czyli decyzje korzystne.
Zesłanie Ducha Świętego to nieustanna aktualizacja mocy Jezusa, to warunek ważności sakramentów świętych. Zesłanie Ducha Świętego to nadzieja na nieustanną obecność pokoju w naszym sercu. Trzeba tylko pozwolić Mu działać.
4.W dzisiejszą  2 niedzielę zapraszam do naszej wspólnej modlitwy  za przyczyną miłosierdzia Bożego  o szczęśliwa budowę Kościoła,  jak również z serca dziękuję za wszelkie ofiary złożone na ten cel na miarę naszych możliwości.
5.W poniedziałek (13 czerwca) w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła zapraszam na Mszę św. o godz. 18,oo.  Natomiast wieczorem o godz. 21,oo,  z racji Dnia Fatimskiego, zapraszam na  nabożeństwo Fatimskie w połączeniu z  czerwcowym. Proszę o zabranie świec na procesję światła.
6.W środę zapraszam o godz. 18,oo na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z czerwcowym.
7.Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny w liturgii Kościoła. Jutro rozpoczynamy okres zwykły.
8.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z kościoła u ministrantów.
9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.