Serdecznie witam w nowej szacie  strony  parafialnej. 

Parafia  znajduje się w odległości ok. 3 km od centrum  została utworzona  na terenie Tucholskiego Parku Krajoznawczego.

Od roku cieszymy się wybudowaniem pięknej ścieżki rowerowej,  którą zmierzają w celach rekreacyjnych  mieszkańcy Tucholi.  Są rowerzyści,  spacerowicze we wszystkich kategoriach wiekowych  rozpoczynając od niemowląt w wózeczkach, dzieciach i młodzieży na rowerach i łyżworolkach,  a kończąc na starszych z tradycyjnymi "kijkami" lub podopiecznymi zbliżającej się złotej jesieni wieku.

Osiedle nasze można nazwać osiedlem młodym nie tylko z racji średniej wieku jego mieszkańców,  ale również z racji nieustannie budujących się  domków jednorodzinnych  wraz z powstającym nowym kościołem Opatrzności Bożej, którego miejsce  wskazuje  wznosząca się ku niebu wieża kościelna.

Budowa nowego kościoła to jeden z wielkich celów naszej wspólnoty parafialnej,  który możliwy jest w swojej realizacji tylko i wyłącznie dzięki wstawiennictwu Opatrzności Bożej,  która jest w wezwaniu naszej parafii oraz wsparci ludzi dobrej woli i  ich otwartego serca.

Wpłaty - darowizny na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Tucholi można wpłacać na koto w banku  BGŻ  S. A.   o / Tuchola   nr 14 2030 0045 1110 0000 0071 2900  tytułem: DAR NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.

Parafia nasza znana jest również z racji odbywającego się już od  18 lat Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej  BORY  TUCHOLSKIE,  który odbywa się w pięknym amfiteatrze leśnym  w pobliżu budującego się kościoła. Zorganizowanie  Festiwalu jest możliwe dzięki współpracy z Tucholskim Ośrodkiem Kultury oraz z władzami samorządowymi Miasta  z Burmistrzem.

To wszystko co dzieje się w parafii naszej można po części zobaczyć w galerii zdjęć.

 

Dane kontaktowe:

www.parafiarudzkimost.pl

Parafia Rzymskokatolicka pw.  Opatrzności Bożej

ul. Jana Pawła II  nr 1.

89-500 Tuchola

tel. +48 523348696

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Konto Parafii w BGZ  o / Tuchola  Nr 14 2030 0045 1110 0000 0071 2900

Biuro parafialne:

W dni  powszednie od wtorku do piątku po Mszy świętej.

W niedzielę i święta biuro nieczynne.

W sprawach małżeńskich (spisanie protokołu przedmałżeńskiego) po wcześniejszym ustaleniu dnia i godziny.