1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej,  a zarazem ostatni dzień, w którym dopełniamy obowiązku spowiedzi św. oraz przyjęcia Komunii św. Wielkanocnej.
O godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Niech Jezus Chrystus utajony w Najświętszym Sakramencie będzie ich najlepszym Przyjacielem. Dzieci przyjęte do I Komunii św. zbiorą się raz jeszcze dzisiaj na nabożeństwie maryjnym, które odprawimy o godz. 16.00 (jest ono obowiązkowe dla wszystkich, ponieważ będą rozdane obrazki pamiątkowe).

2. W poszczególne dni „białego tygodnia” modlić się będziemy w różnych intencjach:

 • w poniedziałek – z naszych rodziców
 • we wtorek – za babcie i dziadków  oraz  rodziców chrzestnych
 • w środę - odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszych intencjach,  które przynosimy zapisane na karteczkach
 • w czwartek – Uroczystość Bożego Ciała idziemy wszyscy obowiązkowo na procesję !
 • w piątek –  I piątek miesiąca – modlitwa wynagrodzenia za grzech nasze i całego świata
 • w sobotę - nabożeństwo misyjne (wspieramy modlitwą i naszą ofiarą na misje dla dzieci (w kopertkach po obrazkach) Msza św. wigilijna z niedzieli
 • w niedzielęnabożeństwo czerwcowe w Bysławku (pielgrzymka rowerowa  godz.  15.00)

3. Za tydzień, w przyszłą niedzielę, tj. 3 czerwca br., zapraszam na  pielgrzymka rowerową do sanktuarium Maryjnego w Bysławku wszystkie dzieci komunijne z rodzicami oraz  wszystkimi,  którzy pragną wziąć udział z nami w pielgrzymce do sanktuarium Maryjnego. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15.00.

4. W czwartek, 31 maja br. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu jak w Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo oraz po południu o godz. 17.00. W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w przymioty religijne). Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźniei darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie    się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwarta stacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

5. Przez oktawę Bożego Ciała Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła o godz. 18.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

6. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30 na plac przed kościołem.

7. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • w pierwszy piątek miesiąca módlmy się do Serca Pana Jezusa o wszelkie potrzebne łaski do ludzi słabej woli oraz  łaskę  odkupienia za grzechy nasze i całego świata.  Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej  przed  Mszą św. o godz. 17.30
  • w pierwszą sobotę miesiąca Litanią do Serca Pana Jezusa módlmy się w intencji wszystkich rodzin naszej parafii o potrzebne łaski na miesiąc czerwiec.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację  na rok akademicki 2018/2019. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów, które zostały wymienione w podanych dalej warunkach rekrutacji. Rekrutacja trwa do 9 lipca 2018 roku.

9. Wydział Duszpasterski w Pelplinie zaprasza na tegoroczną, szóstą edycję Przystani – warsztatów dla duszy, która odbędzie się w Pelplinie, w sobotę 16 czerwca 2018 roku, od godziny 9.00.

10. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „W rodzinie”, „List naszej Pani” oraz „Pielgrzym”.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)