6 stycznia czeka nas wyjątkowe wydarzenie Orszak Trzech Króli ruszy sprzed kościoła św. Bartłomieja, przy ul. Witosa o godz. 13.0o. Poszczególnym parafiom przydzielono jeden z trzech kolorów: niebieski, zielony i czerwony. W tym kolorze uczestnicy otrzymają korony, dzieci baloniki, chorągiewki. Na jedną parafię przypadnie też jedna duża chorągiew. Organizatorzy będą też rozdawać śpiewniki. Uliczne jasełka zabezpieczać będą tucholscy harcerze oraz grupy rekonstrukcyjne a także policja. Na trasę wraz ze Święta Rodziną, trzema królami, wiernymi tucholskich parafii oraz osiołkiem ruszy mobilna scena, na której rozgrywane będą krótkie scenki. Pierwsza zaprezentowana zostanie przed kościołem św. Bartłomieja. Pochód przejdzie ulicami Witosa, 11 listopada i zatrzyma się na parkingu przy Al. LOP – tutaj przygotowana została druga scenka. Dalej pochód ruszy ulicami Grunwaldzką, Piastowską i Świecką. Na skrzyżowaniu z ul. Chopina czekać będzie na uczestników trzecia scenka. Dalej orszak ruszy ul. Świecką i zatrzyma się przed kościołem Bożego Ciała na czwarta scenkę. Finał rozegra się na rynku. Przy fontannie aktorzy odegrają piątą scenkę. Na parkingu natomiast czekać będzie na uczestników orszaku szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami (osiołkiem, kozą, owcami i alpakami) – to odegrana zostanie ostatnia-szósta scenka. Będzie wspólne śpiewanie kolęd. A podczas wykonywania kolędy „Bóg się rodzi” organizatorzy zainicjują poloneza.

 

PLAN  KOLĘD  2018  (ODWIEDZINY  DUSZPASTERSKIE)

2 stycznia wtorek

ul. Obrońców Polskości

3 stycznia środa

ul. Sarnia

4 stycznia czwartek

ul. Wydmowa,  ul. Pokoju Toruńskiego i  Piszczek

5 stycznia    piątek

Osada leśna , Świt,   Żółwiniec i oraz domy przed i za  Brdą

6 stycznia   sobota

Orszak Trzech Króli g. 13.00

ul. Borowiacka i  ul. Parkowa

7 stycznia niedziela

ul. Strzelecka

8 stycznia    poniedziałek

ul. Żwirowa i  ul. Tucholczyka

9 stycznia     wtorek

ul. Kniejowa  (numery nieparzyste)

i  ul. Świecka (lewa strona) do p. Figel

10 stycznia      środa

Międzylesie,  ul. Transportowa,  ul. Uslugowa

11 stycznia    czwartek

ul. Kniejowa (numery parzyste)

12 stycznia    piątek

ul. Wojska Polskiego

13 stycznia      sobota

Nad Brdą

14 stycznia niedziela

al.  700  lecia

15 stycznia   poniedziałek

ul. Jastrzębia i  ul. Orla

16 stycznia     wtorek 2017-12-30

Godz. 13.00 kolęda dekanatu

ul. Przemysłowa

17  stycznia      środa

ul. Myśliwska i ul. Św. Huberta 

18 stycznia     czwartek

Biała Cegielnia i  ul. Łowiecka

19 stycznia     piątek

ul. Gajowa  i ul. Hejnałowa

20 stycznia    sobota

Dom Komunalny,  ul. Świecka i  ul. Krucza

21 stycznia niedziela

ul. Bractwa Kurkowego

22 stycznia    poniedziałek

ul. Sambora

23 stycznia    wtorek

ul. Wrzosowa  (numery nieparzyste)

24  stycznia    środa

ul. Wrzosowa  (numery parzyste)

25  stycznia czwartek

ul. Sokolnicza i ul.  Hallera

26  stycznia    piątek

ul. ks. St.  Kujota i  ul. J. Pruszcza