Zapraszam do Amfiteatru Leśnego w Rudzkim Moście na wspólne obchody Dekanalnych Światowych Dni Młodzieży,  którym dedykujemy również tegoroczny Koncert Galowy Festiwalu Piosenki Religijnej. Początek wspólną Mszą św. dla całego Dekanatu Tucholskiego i gości wypoczywających w Borach Tucholskich o godz. 15.00. O godz. 16.00 na scenie Amfiteatru Leśnego występ laureatów Festiwalu BORY  TUCHOLSKIE 2016 oraz występy zespołów świata.  O godz. 20.00 wystep gwiazdy wieczoru  -  HAPPY  END  -  zewspólna biesiadą.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

ŻYCZENIA  WAKACYJNE

Na czas rozpoczętych wakacji życzę udanego wypoczynku, pogłębienia więzi z Panem Bogiem, nabrania sił duchowych i fizycznych, owocnego czasu dla siebie i najbliższych, a także wzmocnienia w sobie przekonania o wartości i potrzebie pełnienia misji dobrego chrześcijanina.

Życzę również, aby czas wakacyjnej radości był  czasem wytchnienia i okazją do przeżycia wspaniałych przygód. Jestem przekonany,  że w tym przyjemnym okresie znajdziecie więcej czasu na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji, a szczególnie tych,  które są naszym marzeniem.

Od dłuższego czasu nasza parafianka Ania marzyła o spotkaniu z zespołem „Enej”.

Dopiero początek wakacji,  a jej marzenia już się spełniły,  jak widać to na załączonym „obrazku”.

Wszystkich członków Róż Różańcowych naszej parafii zapraszam do wzięcia udziału w pielgrzymce do sanktuarium bł. Ojca Daniela Brottier w Chojnicach w ramach spotkania formacyjnego Żywego Różańca dekanatu tucholskiego. Wyjazd sprzed naszego kościoła w najbliższą sobotę, 11 czerwca o godz. 10.00. W programie min. konferencja formacyjna, Msza św., różaniec, sprawy organizacyjne i przejście przez Bramę Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu Roku Jubileuszowego. Planowany powrót ok. godz. 15.00.

ks. Wiesłw Herold - proboszcz parafii

W pierwszą sobotę maja,  tj.  7 maja br. Tucholski Chór Gospel AVE będzie obchodził  V rocznicę od swojego pierwszego wystąpienia.  Z tej okazji odbędzie się Jubileuszowy koncert Chóru Gospel AVE w naszym dużym kościele przy parafii Opatrzności Bożej wraz ze Mszą św. dziękczynną o godz. 16.00 .  Wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic,  a nade wszystko parafian serdecznie zapraszam.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii


Zachęta Biskupa Pelplińskiego do uczestnictwa w diecezjalnej peregrynacji

figury św. Michała Archanioła


DrodzyDiecezjanie!

W Roku Miłosierdzia, w którym papież Franciszek zachęca nas, abyśmy obficie korzystali z darów Bożej dobroci, będziemy mieli szczególną okazję, aby uwielbić Boga i doznać Jego Opieki przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. 29 marca, we wtorek po Niedzieli Zmartwychwstania, w czasie uroczystej Mszy świętej sprawowanej o godzinie 18:00 w naszej Bazylice katedralnej w Pelplinie zostanie zainaugurowana diecezjalna peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Figura ta odwiedzi wszystkie dekanaty tak, aby 5 maja dotrzeć do parafii pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, gdzie, także w uroczysty sposób, zakończymy peregrynację. Pragnę zaprosić Kapłanów, Siostry Zakonne, czcicieli św. Michała oraz wszystkich Diecezjan do jak najgłębszego przeżycia tego wyjątkowego wydarzenia w Roku Miłosierdzia. Niech św. Michał Archanioł wyprosi dla całej wspólnoty diecezjalnej obfitość łask Bożych, niech wspomoże nas w walce z grzechem i wyjedna nam łaskę bycia miłosiernymi jak Ojciec. Łączę pasterskie błogosławieństwo.

+Ryszard Kasyna Biskup Pelpliński

O peregrynacji

Plan peregrynacji w Tucholi - Kościół Bożego Ciała 9 - 10 kwietnia 2016 roku.

W ramach duchowego przygotowania do peregrynacji figury św. Michała Archanioła z groty w Gargano zapraszam do modlitwy Nowenny od 1 kwietnia br. codziennie po mszy świętej wieczornej w kościele Bożego Ciała w Tucholi lub w domu w/g załączonego tekstu Nowenny.

Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo

Więcej artykułów…