RODZI NNY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W TUCHOLI

Zapraszamy w niedzielę 29. 10. 2017 r. o godz. 18.00 do hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy RODZINNY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH z ARKĄ NOEGO. Bilety wstępu do nabycia w kasach TOK i OSiR w symbolicznej cenie 5 zł. ZAPRASZAJĄ: BURMISTRZ TUCHOLI I PARAFIE TUCHOLSKIE.


SPOTKANIA  PIELGRZYMKOWE

Zapraszam wszystkich udających się na pielgrzymkę

„Do grobu św. Jana Pawła II w roku Jubileuszowym objawień Fatimskich

oraz 300 -  lecia koronacji obrazu Jasnogórskiego”

na spotkanie do kościoła Opatrzności Bożej w Tucholi Rudzkim Moście

w środę,  tj. 27 wreśnia br. po Mszy św. o godz. 18.00

Odezwa Biskupa Pelplińskiego

Siostry i Bracia,

Jesteśmy cały czas wstrząśnięci skutkami burz, które z piątku na sobotę przeszły przez terytorium naszej diecezji. Wielu ludzi straciło dorobek całego życia, wielu w okamgnieniu zostało pozbawionych dachu nad głową. Niestety są również ranni oraz ofiary śmiertelne.

Wierzę głęboko i ufam, że wspomagamy potrzebujących modlitwą i za to duchowe wsparcie z całego serca wszystkim dziękuję. Usunięcie szkód, spowodowanych przez wichury i burze, domaga się jednak również pomocy materialnej.

W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o pieniężne wsparcie poszkodowanych poprzez zbiórkę do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia po każdej Mszy Świętej.

Caritas diecezjalna jest w kontakcie z proboszczami parafii, w których żywioł dokonał największych zniszczeń, aby dotrzeć z pomocą do tych, którzy  jej najbardziej potrzebują.

Pomimo tragedii, jesteśmy świadkami  dobra, które dokonuje się przez ludzką solidarność, otwarte serca i uczynne dłonie. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy dostrzegli oraz pomogli pokrzywdzonym przez burzową nawałnicę. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do strażaków, zarówno z zawodowych jak i ochotniczych jednostek, których poświecenia oraz ofiarności byliśmy świadkami.

Siostry i bracia, raz jeszcze zwracam się do Was, z prośbą o wsparcie poszkodowanych modlitwą i pomocą materialną. Za każdy gest owej pomocy składam już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Biskup Ryszard

 

 

 

Koncert galowy XXIII. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej `Bory Tucholskie 2017 pod hasłem: „Idźcie i głoście”

Tegoroczny Koncert Galowy,  który odbył się w niedzielę  -  9 lipca 2017r. w Amfiteatrze Leśnym,  w Rudzkim Moście  został poprzedzony Mszą św. w intencji  zmarłego śp. Zbyszka Wodeckiego - Przyjaciela naszego Festiwalu, a zarazem kompozytora hymnu Festiwalowego napisanego z racji Jubileuszu XV.  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Tucholi.

Komisja po przesłuchaniu oraz wspólnej konsultacji, przyznała następujące miejsca, nagrody oraz Puchary w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Dziecięca

- I miejsce oraz Puchar Dyrektora Tucholskiego Ośrodka Kultury - Wiktoria Grylewicz z Domu Strażaka i Kultury w Orchowie

- II miejsce - Schola `Aniołki` z Parafii p.w. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście

- III miejsce - Paweł Goliński z Wiejskiego Domu Kultury w Silnie

- III miejsce - Axel Drop z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strzelnie

- Wyróżnienie - Lena Grzonkowska z Wiejskiego Domu Kultury w Silnie

Kategoria Młodzieżowa

- I miejsce oraz Puchar Burmistrza Tucholi - Martyna Narloch z Parafii p.w. Opatrzności       Bożej w Rudzkim Moście

- II miejsce - Maja Królak z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strzelnie

- II miejsce - Dominika Konkolewska z Parafii p.w. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście

- III miejsce - Julia Lepak z Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legbądzie

Kategoria Młodzieżowa i Dorosłych

- Wyróżnienie - Zespół `Vox Cordis` z Parafii p.w. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście

- Wyróżnienie - Zespół `Szczęśliwi Chrześcijanie` z Parafii p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Pomyska Wielkiego

Puchar Przejściowy Festiwalu - Grand Prix 2017 oraz Nagroda pieniężna od Senatora RP Andrzeja Kobiaka - Monika Przybysz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie.

 


XXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej 2017


Więcej artykułów…