Serdecznie zapraszam do udziału w comiesięcznej akcji PROMIENIE MIŁOSIERDZIA. Tym razem spotykamy się przy krzyżu misyjnym przed kościołem Bożego Ciała, 1 kwietnia, o godz. 15.00. Modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o pełne, głębokie i owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych, Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Przedpremierowy film "Szare Anioły

"Aktualna, mocna historia" te słowa padły z ust prof. Krzysztofa Zanussiego kiedy dowiedział się o pierwszym takim filmie na świecie - SZARE ANIOŁY. Już dziś serdecznie zapraszamy na wyjątkowy przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Szare Anioły" w naszym mieście. Jest to historia braci Franciszkanów Odnowy z Nowego Jorku, którzy z narażeniem życia zaglądają do najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi - więzienie w Hondurasie, getto w Irlandii, ciemne dzielnice Nowego Jorku. Film powstawał ponad 10 lat i został pobłogosławiony przez Papieża Franciszka. Film jest rekomendowany przez największa organizacje katolicką na świecie - Rycerzy Kolumba jako idealnie wpisujący się w rok św. Brata Alberta. 20 marca o godz. 19:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej TOK na wyjątkową projekcie po której będzie możliwość spotkania z współproducentami filmu.”

zaprasza ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

W I sobotę miesiąca, 4 marca,  akcja modlitewna PROMIENIE MIŁOSIERDZIA zaprasza na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą odmówimy w Parku za Urzędem Gminy. Modlić się będziemy za samorządowców Gminy i Powiatu.

ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii

W najbliższą niedzielę, 5 lutego,  nasza parafia połączy się duchowo „Mostem Modlitewnym” z WSD w Pelplinie.  Klerycy w tym dniu w Seminarium Duchownym  będą poznawać historię i specyfikę naszej parafii oraz modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej, a my jako parafia w tym dniu ogarniemy naszą modlitwą ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda wraz z ks. Rektorem i profesorami oraz klerykami naszego Seminarium Duchownego. W niedzielę po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji wszystkich seminarzystów, wykładowców i opiekunów. W sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe,  Margaretki i Grupy modlitewne o godz. 15.00 na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.00 na Nabożeństwo Misyjne oraz na Apel Maryjny o godz. 21.00.


Serdecznie zapraszam do udziału w comiesięcznej akcji PROMIENIE  MIŁOSIERDZIA.

Tym razem spotkamy się przy kościele św. Bartłomieja Apostoła,  4 lutego,  o godz. 15.00,

gdzie modlić się będziemy koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów,

sióstr zakonnych i za wszystkie osoby konsekrowane.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii


Więcej artykułów…