ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

Siostry i Bracia! Śpiewając w tych dniach kolędę „Bóg się rodzi” z tekstem Franciszka Karpińskiego, nie możemy nadziwić się zestawieniu sprzeczności, jakie podkreślają cud narodzenia Pana: moc truchleje, blask ciemnieje, a nieskończony ma granice. W świątecznej, niezwykle radosnej i rodzinnej atmosferze nie możemy zapomnieć o Bożym Narodzeniu, pełnym paradoksów i sprzeczności według ludzkich kryteriów. Wszechmogący Pan mógł bowiem wybrać inne okoliczności pojawienia się na świecie jako człowiek. Zdecydował się jednak przyjść jako potrzebujące opieki niemowlę,  jako płaczące dziecko, które nie kojarzy się z potęgą i mocą, ale miłością i słabością. W ten sposób przychodzi dzisiaj i do nas. Przyjmijmy Go właśnie takim.

Życzę nam wszystkim otwartości na Chrystusa Pana: pełnego pokory w Eucharystii, czułego i przebaczającego w sakramencie spowiedzi,  potrzebującego     miłości i miłosierdzia w przychodzącym człowieku. Niech czas świąt będzie budowaniem więzów rodzinnych oraz pogłębianiem wzajemnych międzyludzkich i przyjacielskich    relacji. Niech będzie czasem przebaczenia i pojednania - również na poziomie społecznym – wpisując się w  świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez  naszą Ojczyznę. Niech będzie doświadczeniem bliskości Boga, który jest Miłością i rozprasza ciemności. Wszystkim życzę - błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

Wasz biskup Ryszard

Pelplin, dnia 25.12.2018 r.

W najbliższą niedzielę ,  9 grudnia br., zapraszam na Mszę św.

o godz. 10.00,  podczas której wystąpi chór parafialny

z Raciąża Św. Józefa

pod dyrekcją p. Marcina Kiedrowskiego.

(ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii)

Zapraszam na koncert scholi naszej parafii  ANIOŁKI w niedzielę dnia 25 listopada 2018 r.

na Mszy św. dla dzieci o godz. 12.00.

Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa” w przyszłym roku  od 5 do 12 października 2019 r. w cenie3400 zł + 70 USD. Z racji wcześniejszej rezerwacji  lotu proszę o wcześniejsze zgłoszenia.


W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca zapraszam  na „Promienie Miłosierdzia” na godz. 15.00 na  cmentarz komunalny w Rudzkim Moście.


Więcej artykułów…